wait please
شکیبا باشید
فروش آنلاین کالاهای مورد نیاز سازمان ها و شرکت ها
بازگشت به سفارش اداری
logout
به زودی برمی گردم
ثبت نام کنید ورود کاربر
سبد خرید
خانهmap dividerآرشیو دانستنی‌هاmap dividerمهمانی چای انگلیسی

مهمانی چای انگلیسی

مهمانی چای انگلیسی

پذیرایی با چای در تمام دنیا ریشه دوانده است. از شرق آسیا تا اروپا. حتماً شما هم نام مهمانی چای انگلیسی را شنیده‌اید که به نام چای بعدازظهر هم شناخته می‌شود. اما ریشه‌های این سنت از کجا آمده است؟ 

پذیرایی با چای در تمام دنیا ریشه دوانده است. از شرق آسیا تا اروپا. حتماً شما هم نام مهمانی چای انگلیسی را شنیده‌اید که به نام چای بعدازظهر هم شناخته می‌شود. اما ریشه‌های این سنت از کجا آمده است؟ 

مراسم  آغاز چای انگلیسی به قرن 19 بازمی‌گردد، جایی که آنا، هفتمین دوشس بدفورد برای رفع گرسنگی‌های گاه‌وبیگاه خود از صرف چای به همراه کیک و... کمک می‌گرفت، به‌مرورزمان او دوستان خود را نیز برای پیوستن به خود دعوت کرد و این دعوت‌ها تبدیل به رسمی برای گرد همایی زنان انگلیسی در کنار هم گردید و به‌ این‌ ترتیب میزان تولید و مصرف چای در انگلستان نیز بالا رفت.

این مراسم و گردهمایی‌ها تا جنگ جهانی دوم ادامه پیدا کرد و بعد از آن به‌تدریج کم‌رنگ‌تر شد. چراکه کم‌کم علاقه مردم به استفاده از قهوه‌خانه‌ها، جای آن را گرفت.

مراسم چای انگلیسی امروز به چه صورت است؟

امروزه شاهد آن هستیم که رزرو میز صرف چای برای بعدازظهر یک هتل در لندن کاری واقعاً سخت است! اما چرا؟

با آغاز قرن جدید و علاقه مردم به بازگشت به سنت‌های قبلی خود، تقاضا برای صرف چای به‌ صورت سنتی به‌ شدت بالا رفت. البته با این تفاوت که این گردهمایی‌ها محدود به بازه زمانی بعدازظهر و به دوستان در منزل نیست. چای انگلیسی در این روزها به همراه عده‌ای از همکاران، شرکای کاری و یا دوستان و آشنایان و در زمان‌های مختلف روز صرف می‌شود.  زمان صرف این گردهمایی هم به وعده‌های بعد شام و یا حتی قبل از نهار تغییریافته است. حتی در برخی عروسی‌ها، به‌جای صرف وعده‌های غذایی مهمانان با یک وعده چای انواع اقلامی که درکنار آن سرو می‌شود پذیرایی می‌شوند. در این مراسم درکنار چای، انواع شیرینی‌ها، پای‌ها و رولت‌های مختلفی سرو می‌شوند که این المان‌ها تبدیل به مهم‌ترین بخش این مهمانی گشته است و حقیقتاً دارای تنوع زیادی می‌باشند.

برای دیدن انواع چای‌های موجود در سایت سفارش اداری به این قسمت مراجعه فرمائید.

منبع : تحریریه سفارش اداری
عضویت در خبرنامه
captcha-code
اگر تصویر ناخواناست (اینجا) را کلیک کنید
ضمانت اصالت کالا
ضمانت بهترین قیمت
پرداخت در محل
7 روز ضمانت بازگشت
ارسال سریع و رایگان
'
فروشگاه سفارش اداری عضو اتحادیه کسب و کار مجازی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی سفارش اداری
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی سفارش اداری
© کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت متعلق به فروشگاه اینترنتی سفارش اداری می‌باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...